SEFER AYI HAKİKAT DAMLASI
ÇOCUK YETİŞTİRMEK... Hadis-i Şerif’de Allah Rasulü (SAV.) şöyle buyuruyorlar: “Her doğan İslam fıtratı üzere doğar, daha sonra ana ve babası tarafından çeşitli dinlere mensup olarak yetiştirilir.” Allah (CC.) Kur’an-ı Kerim’de : يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَاراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلَائِكَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا يَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُونَ “Ey inananlar! Kendinizi ve çoluk çocuğunuzu cehennem ateşinden koruyun; onun yakıtı, insanlar ve taşlardır; görevlileri, Allah'ın kendilerine verdiği emirlere baş kaldırmayan, kendilerine buyurulanları yerine getiren pek haşin meleklerdir.”[1] Hayırlı evlat sahibi olabilmek için de ona İslam terbiyesi verilmesi lazımdır. Peygamber Efendimiz (SAV.) bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyuruyorlar: «İnsan öldüğü vakit bütün amelleri ondan kesilir. Yalnız üç şeyden : sadaka-i cariyeden, faydalanılan ilimden ve kendisine duâ eden sâlih evlâttan kesilmez buyurmuşlar. Hadis-i Şerif’de Peygamber Ef. (S.A.V) Şöyle buyuruyor: « كُلُّكُمْ راعٍ ، وكُلُّكُمْ مسئولٌ عنْ رعِيَّتِهِ ، والأِمَامُ رَاعٍ ، ومسئولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ ، والرَّجُلُ رَاعٍ في أَهْلِهِ ومسئولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ ، والمرْأَةُ راعِيةٌ في بيْتِ زَوْجِهَا ومسئولة عنْ رعِيَّتِهَا ، والخَادِمُ رَاعٍ في مالِ سيِّدِهِ ومسئولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ ، فكُلُّكُمْ راعٍ ومسئولٌ عنْ رعِيتِهِ». “Hepiniz çobansınız; hepiniz güttüğünüz sürüden sorumlusunuz. Devlet reisi de bir çobandır ve sürüsünden sorumludur. Erkek ailesinin çobanıdır ve sürüsünden sorumludur. Kadın kocasının evinin çobanıdır ve sürüsünden sorumludur. Hizmetkâr, efendisinin malının çobanıdır; o da sürüsünden sorumludur. Netice itibariyle hepiniz çobansınız ve güttüğünüz sürüden sorumlunuz.”

KURULUŞ AMACI


  

         DERNEĞİMİZİN KURULMA AMACI

Günümüz toplumunda kaybolmaya yüz tutup unutulan maddi ve manevi değerlerimizin meşalesini tekrar yakıp, evvelinde olduğu gibi ecdadımızın şerefle taşıdığı bayrağı ve sancağı, attığı her ileri adımıyla hakkın nurlu ışığını
üç kıtaya özenle yerleştirip, nadide güzellikler ile dolu olan dinimizin emirlerini ve milli değerlerlerimizdeki örfü, adeti, geleneği, göreneği ve kaidelerini yaşayarak ayrıca yaşatarak nasıl yayıp da dünyayı aydınlattığını, yeni nesillere öğretmek ,yaşayan unutmuşlara tekrar hatırlatabilme gayesi ile her biri bir bütünün müstesna değerleri olan Türkü, Kürdü, Boşnakı, Türkmeni , Çeçeni, Azerisi, Zazası, Lazı, Kırımlısı, Gürcüsü, Bulgarı, Avarı, Tatarı, Yörükü, Çerkezi, Makedonu, Kosovalısı Pomakı, Dağıstanlısı, Arnavutu, Arabı ve diğer milletleriyle ayrıcannisi, Alevisi, Süryanisi, beyazı, sarısı, zencisinin velhasıl eskiden olduğu gibi tek bir vücut olabilmenin şuurunu en önemli düsturumuz olan başta ille de edep ile, saygı ve sevgiyle toplumumuzun asil idrakine sunarak anlatmak olup, aktan ak hilali ve yıldızıyla şerefli al bayrağın gökyüzünün maviliklerindeki sonsuz derinliklerine açılmış olarak ,sonsuz zamana kadar bütün heybetiyle dalgalanması için aziz vatanın her karışındaki pırlanta ,elmas değerinden daha değerli her bir kum tanesine kadar şehitlerin al kanıyla kutsanmış olan,bu yurdun pak toprağındaki insanı, şerefiyle yaşayarak, yaşatabilme mücadelesini vermek amacı ile kurulmuştur.                                                                                                                                   
SAYGILARIMLA,  
             Yeni Osmanlılar Evlad-ı Ecdad Derneği
Kurucular Kurulu Bşk. / G.Başkan

Ercan KARA
MEHTER / TASAVVUF MÜZİK
SİTE HARİTASI
SAAT
Üyelik Girişi