RAMAZAN AYI HAKİKAT DAMLASI
.RAMAZAN MÜMİNİN KUTLU AYI ResulAllah'ın (sas) değindiği tehlikeli bir zamandır bu. "Öyle bir zaman gelecek ki ümmetim mümin olarak sabahlayacak, kafir olarak akşamlayacak." Akşam mümin olarak yatacak sabah kafir olarak kalkacaklar. Allah bizi affetsin ve imanımızı muhafaza etsin. Aziz Allah. Sultan Allah. Sultansın Ya Rab biz kullarınız. Ziyadata lisani-şerefin nebi sallallahu aleyhi ve sellem ve cemi' el-enbiya vel mürselin- evliya vel-meşayikhina... ve lil-mu'minin, el Fatiha. Kapıların üzerine, “Bismillahirrahmanirrahim, yâ Mâlikel Mülk: Biz Müslümanız” yazın. Bu, gelen melâikeye ihbardır. Onlar evinize bakıp, “Bu hânede müslüman var” derler. İçinde müslüman olan haneler ve “Mülk senindir yâ Rabbi, biz senin mülkünde duruyoruz” diye ikrâr eden kimseler mahfuzdur, onlara birşey olmaz. Dünya sallansa onlar sallanmaz, rahmet onların üzerine iner. Bir şiddet görülürse veya korku anında, abdest alıp seccâdeyi serip kıbleye karşı diz üstü oturun, oraya buraya kaçmayın. Yâ Latîf çekin, olursa yüz defâdan üçyüz defâya kadar yâ Vedûd çekin. Çünkü Allah denen yerler yıkılmaz. Evin içerisinde Allah’ın gazabına mucib olacak resim, heykel, yazı, sigara, içki varsa bunlardan siz mesulsunuz. Allah’ın sevmediği kimselerin resmini koymayın. Evin içinde çoluk çocuk herkes şeriat üzerine giyinin, avret yerlerinizi kapalı tutun. Erkekler göbekten diz altına kapalı olun, hanımlar baş açık gezmeyin, bağırlarınızı, kollarınızı, bacaklarınızı örtün, mümkün mertebe vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde elbise giymeye dikkat edin. Evin dört bir köşesine yedişer Âyet-el Kürsî okuyun ve yatarken de yirmibir Besmele çekin. Bunların hepsi tedbirdir, Allah’ın gazabını geri çevirmeye sebeptir. Bunlara dikkat etmeyenleri, evleri yıkılmasa da, Allah korkutur ve bütün bunlara riayet edenlerin bereketine Allah aynı binada kalan diğer insanları da gözetir. - Mevlana Şeyh Muhammed Nazım Kıbrısi Hz.

KURULUŞ AMACI


  

         DERNEĞİMİZİN KURULMA AMACI

Günümüz toplumunda kaybolmaya yüz tutup unutulan maddi ve manevi değerlerimizin meşalesini tekrar yakıp, evvelinde olduğu gibi ecdadımızın şerefle taşıdığı bayrağı ve sancağı, attığı her ileri adımıyla hakkın nurlu ışığını
üç kıtaya özenle yerleştirip, nadide güzellikler ile dolu olan dinimizin emirlerini ve milli değerlerlerimizdeki örfü, adeti, geleneği, göreneği ve kaidelerini yaşayarak ayrıca yaşatarak nasıl yayıp da dünyayı aydınlattığını, yeni nesillere öğretmek ,yaşayan unutmuşlara tekrar hatırlatabilme gayesi ile her biri bir bütünün müstesna değerleri olan Türkü, Kürdü, Boşnakı, Türkmeni , Çeçeni, Azerisi, Zazası, Lazı, Kırımlısı, Gürcüsü, Bulgarı, Avarı, Tatarı, Yörükü, Çerkezi, Makedonu, Kosovalısı Pomakı, Dağıstanlısı, Arnavutu, Arabı ve diğer milletleriyle ayrıcannisi, Alevisi, Süryanisi, beyazı, sarısı, zencisinin velhasıl eskiden olduğu gibi tek bir vücut olabilmenin şuurunu en önemli düsturumuz olan başta ille de edep ile, saygı ve sevgiyle toplumumuzun asil idrakine sunarak anlatmak olup, aktan ak hilali ve yıldızıyla şerefli al bayrağın gökyüzünün maviliklerindeki sonsuz derinliklerine açılmış olarak ,sonsuz zamana kadar bütün heybetiyle dalgalanması için aziz vatanın her karışındaki pırlanta ,elmas değerinden daha değerli her bir kum tanesine kadar şehitlerin al kanıyla kutsanmış olan,bu yurdun pak toprağındaki insanı, şerefiyle yaşayarak, yaşatabilme mücadelesini vermek amacı ile kurulmuştur.                                                                                                                                   
SAYGILARIMLA,  
             Yeni Osmanlılar Evlad-ı Ecdad Derneği
Kurucular Kurulu Bşk. / G.Başkan

Ercan KARA
MEHTER / TASAVVUF MÜZİK
SİTE HARİTASI
SAAT
Üyelik Girişi