RAMAZAN AYI HAKİKAT DAMLASI
.RAMAZAN MÜMİNİN KUTLU AYI ResulAllah'ın (sas) değindiği tehlikeli bir zamandır bu. "Öyle bir zaman gelecek ki ümmetim mümin olarak sabahlayacak, kafir olarak akşamlayacak." Akşam mümin olarak yatacak sabah kafir olarak kalkacaklar. Allah bizi affetsin ve imanımızı muhafaza etsin. Aziz Allah. Sultan Allah. Sultansın Ya Rab biz kullarınız. Ziyadata lisani-şerefin nebi sallallahu aleyhi ve sellem ve cemi' el-enbiya vel mürselin- evliya vel-meşayikhina... ve lil-mu'minin, el Fatiha. Kapıların üzerine, “Bismillahirrahmanirrahim, yâ Mâlikel Mülk: Biz Müslümanız” yazın. Bu, gelen melâikeye ihbardır. Onlar evinize bakıp, “Bu hânede müslüman var” derler. İçinde müslüman olan haneler ve “Mülk senindir yâ Rabbi, biz senin mülkünde duruyoruz” diye ikrâr eden kimseler mahfuzdur, onlara birşey olmaz. Dünya sallansa onlar sallanmaz, rahmet onların üzerine iner. Bir şiddet görülürse veya korku anında, abdest alıp seccâdeyi serip kıbleye karşı diz üstü oturun, oraya buraya kaçmayın. Yâ Latîf çekin, olursa yüz defâdan üçyüz defâya kadar yâ Vedûd çekin. Çünkü Allah denen yerler yıkılmaz. Evin içerisinde Allah’ın gazabına mucib olacak resim, heykel, yazı, sigara, içki varsa bunlardan siz mesulsunuz. Allah’ın sevmediği kimselerin resmini koymayın. Evin içinde çoluk çocuk herkes şeriat üzerine giyinin, avret yerlerinizi kapalı tutun. Erkekler göbekten diz altına kapalı olun, hanımlar baş açık gezmeyin, bağırlarınızı, kollarınızı, bacaklarınızı örtün, mümkün mertebe vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde elbise giymeye dikkat edin. Evin dört bir köşesine yedişer Âyet-el Kürsî okuyun ve yatarken de yirmibir Besmele çekin. Bunların hepsi tedbirdir, Allah’ın gazabını geri çevirmeye sebeptir. Bunlara dikkat etmeyenleri, evleri yıkılmasa da, Allah korkutur ve bütün bunlara riayet edenlerin bereketine Allah aynı binada kalan diğer insanları da gözetir. - Mevlana Şeyh Muhammed Nazım Kıbrısi Hz.

ZULME KARŞI TEK YÜREK( ŞEYH MEHMED ADİL)ZULME KARŞI TEK YÜREK

Mevlana Şeyh Muhammed Mehmet Adil Er Rabbani Hazretleri'nin 16 Temmuz 2016 Tarihli Sohbeti

Esselamu aleyküm ve raḥmetullahi ve berekatuhu. Euzü billahi mineş şeyṭanirracim Bismillahir Raḥmanir Raḥim. Veṣṣelatu vesselamu ala Resuluna Muḥammedin Seyyidil evvelin vel ahirin.

Medet ya Resulullah, medet ya Sadatı Aṣḥabı Resulullah. Medet ya Meşayihina, destur. Şeyh Abdullah Fā’iz id-Dağıstani, Şeyh Muḥammed Naẓım el-Ḥakkani, medet.

Ṭarikatun es sohbe vel hayru fi cemiyya

Euzü billahi mineş şeyṭanirracim Bismillahir Raḥmanir Raḥim.
"Ve men nasru illâ min indillâh." Allah'a şükretmek lazım. Çünkü zafer Allah'tandır diyor okuduğumuz ayet. "Ve men nasru illâ min indillâh" Allah'a şükür ki bu zaferi layık gördü insanlara. Çünkü her şey Allah'tan oluyor. Allah böyle istedi. Her yaptığı güzeldir. Allah'a şükür millete imtihan olmadı. Fakir fukaranın duasıyla, bir senelik şeyi Allah bir gecede geçirtti.

Bir senedeki şey bir günde olabiliyor diyor Şeyh Efendi. Ahir zaman, “takarrubuz-zaman” diyor. Zamanı Allah sığdırabiliyor. Seneyi bir güne de sığdırabiliyor. Onun için şükretmek hepimize vaciptir. Yapmak lazım, Allah'a şükretmek lazım ki insanlara fazla üzüntü olmadan Allah takdir etti.
Daha önce çoğu zaman her şeyi altüst ederlerdi, kimse ağzını açamıyordu. Allah diledikten sonra demek ki bunda bir işaret vardır. Çünkü İslam âleminin hali belli, perişandır. İslam âleminde bir Osmanlı'nın kaldığı yer baş olarak kalmış. Onu da her fırsatta kaldırmak isterler.

İslam başsız olsun diyorlar. Başsız vücudun bir faydası yoktur. Kendi kendilerine savaşan, başkasına ihtiyaç duymadan, ellerini ayaklarını kıpırdatmadan İslam birbirini yesin diyorlar. Onların demesiyle olmuyor. Allah istediği vakit istediğini yapıyor. İşte bu büyük bir ibrettir.

Bu şeyde dersler var ki en mühimi bu millet Allah'ı hatırladı. Her türlü sınıf Allah'ı hatırladı, dualarla Allah'tan yardım istedi. Allah da bu duaları kabul etti ki bu millete yardım etti. Çünkü sırf Osmanlı'nın tebası değil, dünyanın her tarafında bütün millet uyumadı. Siz burada yalnız değilsiniz, her tarafta var. Müslümanlar çünkü bakıyor, baş istiyor. Bu oyuncak değil. Nefsine tabi olup da gavurla, şeytanla beraber olması Müslümana yakışmaz. Bu dünyada da rezil olur, ahirette de hesabını verir. Müslüman kanı dökmek hesapsız geçmez.

Ama gene diyoruz ki Allah'a binlerce şükür olsun. Bu günümüz, bu akşamımız böyle sevinçle geçiyor. Ahir zamandır. Muhakkak İslam'a bir baş gelecek. Kalpler Allah'ın elindedir. Allah kalpleri istediği saat değiştirir. İşt da Müslüman kanını döküyor, daha fazla kan döküyor. Müslümana, “Müslüman değilsin, sen müşriksin!” diyor. Kendini Müslüman sayıyor. Hâlbuki yaptığı ne İslam'a ne insanlığa sığar. İslam'ı bırak insanlığa sığmaz. Onların da Allah'ın izniyle hesapları Allah indinde zor değil, kolaydır.

Zafer Allah'tandır. Allah zaferi murat etti mi isterse bütün dünya karşıda olsun bir şey yapamazlar, hepsi mağlup olur. Zafee akşam gördüğümüz gibi herkes İslam'ın arkasında tek kalp olur. Şeyh Efendi'nin dediği haberlerin çoğu arka arkaya geliyor. İnşallah Mehdi aleyhisselam da yakındır. O zahir olur, bütün bu fitneler ortadan kalkar.

Bunlar bir gruptur, azınlık bir şeydir. İslam devletlerinin içinde bunların yüz katı, bin katı, daha beterleri var. Daha çok vardır. Bunları ortadan kaldırmak Allah'a zor gelmez. Onların da sırası var. Zannetmesinler ki kendilerinden hesap sorulmayacak. Onlara da sıra gelecek çünkü onlar daha zalimdir. Onlarr daim olsun, Allah bizimle inşallah. Bu fitne sahiplerinin, zalimlerin İslam'la alakası yok, sahte Müslümanlardır. Onlara da hesap sorulur inşallah. Çok zulüm var. Dünya yaratıldığından beri bu kadar zulüm oldu. 20. asırda zulüm vardı, 21. asırda ondan da beter oldu. Medenileşsin dedikçe insanlar daha zalim, daha gaddar, daha acımasız oluyor. İnsanlıktan çıkıyorlar. Bu zulme yetişince muhakkak Allah onu yensin diye birini gönderir. Allah zalimlerden etmesin. Dediğimiz gibi binlerce ders var. En mühim şey de doğru yolda olan insanlarla olup, Allah’ın emrinin dışınain kullanmamaktır. Onlara tabi olanlar kendilerine hesap sorsun.

Düşünsünler, bu, Allah’ın emrettiği yol değildir. Müslüman kanı dökmek Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in yasak ettiği şeydir. “Acaba biz yanlış mı yapıyoruz, doğru mu yapıyoruz?” diye düşünsünler. Çünkü sırf dünyada olsa bir şey değil; ahirette de dünyada da rezil olurlar, ahirette de daha beter olurlar. Tehlikelidir. İnsanlara, Müslümanlara tavsiye ettiğimiz Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in yolunda gidin. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in güzel yolu. O'nu sevenlerin yoluna gidin. Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’e itibar etmeyen, O'na hürmet etmeyen, en ufak bir hürmetsizlik olursa oradan kaçın. Çünkü tehlike olur.

Peygamber Efendimiz (s.a.v.)’in muhabbeti insanlara merhametlik verir, güzellik verir, kötülüklerden sakındırır. Allah hepimizi o yolda daim etsin inşallah.

Ve min Allahi tevfik el-Fatiha.

 

MEHTER / TASAVVUF MÜZİK
SİTE HARİTASI
SAAT
Üyelik Girişi