ŞEVVAL AYI HAKİKAT DAMLASI
ŞEVVAL AYI UTEKA ( AZATLILAR NAMAZI ) VE ŞEVVAL AYI ORUCU Enes bin Malik r.a.dan rivayet olunan hadisi serifte Peygamber sav Efendimiz şöyle buyurdular : -“Kim Şevval ayinda ister gece ister gündüz olsun sekiz rekat namaz kilarsa, Her rekatta 1 Fatiha 15 Ihlasi serif okuyup. Namazdan sonra 70 Salevati serife 70 Tesbih duasi ( SübhanAllahi velhamdulillahi velaaa ilahe illAllahu vAllahu ekber velaa havle vela kuvvete illa billahilaliyyilaziim ) okursa Beni hak Peygamber olarak gönderen Hz.Allaha yemin ederimki ; Herhangi bir kul bu namazi tarif ettigim gibi kilarsa muhakkak Allahü Teala o kimsenin kalbine ilim ve hikmet pinarlari akitir. O hikmetlerle dilini konuşturur O kisiye dünyanin derdini gösterdiginde devasinida gösterir. Yine beni hak Peygamber olarak gönderen Allaha yemin olsunki ; Kim bu namazi vasf ettigim gibi kilarsa ,bu kilmis oldugu namazin en son secdesinden başini kaldirmadan magfiret olur. O kisi , O yil icerisinde vefat ederse , affa ugramis ve şehid olarak ölür. Eger o kisi bu namazi seferde kilarsa varacagi yere kolaylikla varir. Oradaki maksadina erer. Eger o kisi borclu ise , Allahu Teala onun borcunu eda ettirir. Eger o kisi ihtiyac sahibi ise Allahu Teala onun ihtiyacini giderir. Yine beni hak Peygamber olarak gönderen Allaha yemin olsunki ; Herhangi bir kimse bu namazi kilarsa, Allahu Teala bu namaz icinde okudugu ayetteki her bir harf karşılığında ona Cennette mahrefe verir.” Ashab sorar ; “Mahrefe nedir ? Ya RasulAllah!” Peygamber SAV Efendimiz buyurdular ; “Mahrefe Cenntte ,Bağlık ,bahçelık ,bostanlık hurmaliktirki ; Bir atlı her bir ağacın gölgesinde 100 sene at koştursa yinede nihayete ulasamaz. ( Basladigi noktaya varamaz )” Gunyetuttalibin arabca asli, cilt 2 , sayfa 249 Bu şevval ayında kılınması tavsiye edilen uteka (azatlılar) namazı Niyet: niyet ettim senin rızan için şevval ayındaki uteka namazını kılmaya Veya daha kısası "niyet ettim Allah rızası için namaz kılmaya" Namazı gece ve gündüz kılabilirsiniz Şevval ayındaki oruç konusunda şu hadis i şerifleri zikredebiliriz. “Ramazân orucunu tutup, Şevvâlde de altı gün oruç tutan, bir yıl oruç tutmuş sayılır (bir yıl oruç tutmuş gibi olur).”[İbn-i Mâce] “Ramazandan sonra, Şevvâl ayında da 6 gün oruç tutan, anasından doğduğu günkü gibi günâhsız olur.” [Taberânî] Her kim Ramazan orucunu tutar, sonra peşinden Şevval ayından da altı gün oruç tutarsa, bütün sene oruç tutmuş gibi olur.Müslim, Sıyam: 204, Ebu Dâvud; Sıyam: 58, Tirmizi, Savm: 52, İbn-i Mâce; Sıyam: A.b.Hanbel; 3/308, 324, 344, 5/417,419, Darimi, Savm: 44

DARBE GİRİŞİMİ

                                                                                                            

   Şehitlerimizin al kanıyla bezenmiş vatanın her kum tanesine haddini bilmeden tecavüze kalkan, kanı bozuk şerefsiz kişilerin, ulusumuzun mukaddes şerefli üniformalarının içine gizlenerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin her zerresiyle tek vücut olduğunu unutmuş, olanlara kesinlikle bu mukaddes vatanı yıpratma ve yok etme hareketlerine karşı duyarlı olduğunu, Asil milletin kükreyen aslan misali dosta ve düşmana Çanakkale'yi biz unutmadık siz de unutmayın diye bir kez daha göstermiştir. Sessizliğimiz asaletimizdendi şahlanışımız karşısında hiçbir sed durmaz ve duramaz şahadeti Allah’ımıza vaadimiz biliriz şeref duyarız.
   Duruşumuzdaki heybet ecdadımızın bizlere mirası olan asil kanımızdaki mevcudiyetindendir. Bu ülke geçmiş zamanda Müslüman kisvesi altında bir Lawrens olayı yaşamıştır, bir daha Allahın izniyle ikinci bir lawrens olayına müsaide etmeyecektir.
   İhtişamlı ecdadımızın dünyaya öğrettiği ve tekrar hatırlanmasında yarar olduğunu düşündüğümüz Osmanlı tokadını devletimizin asil milleti adına şerefsizlere gereğiyle iade etmesini saygılarımızla rica ederiz.
   Bu millet ölmeden son söz söylenmez, Bayrak inmez, Vatan bölünmez!

   SAYGILARIMIZLA...
                                              
   Yeni Osmanlılar Evladı Ecdad Derneği
   Yönetim Kurulu Adına  G. Başkan
   Ercan KARA
MEHTER / TASAVVUF MÜZİK
SİTE HARİTASI
SAAT
Üyelik Girişi