SEFER AYI HAKİKAT DAMLASI
ÇOCUK YETİŞTİRMEK... Hadis-i Şerif’de Allah Rasulü (SAV.) şöyle buyuruyorlar: “Her doğan İslam fıtratı üzere doğar, daha sonra ana ve babası tarafından çeşitli dinlere mensup olarak yetiştirilir.” Allah (CC.) Kur’an-ı Kerim’de : يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَاراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلَائِكَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا يَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُونَ “Ey inananlar! Kendinizi ve çoluk çocuğunuzu cehennem ateşinden koruyun; onun yakıtı, insanlar ve taşlardır; görevlileri, Allah'ın kendilerine verdiği emirlere baş kaldırmayan, kendilerine buyurulanları yerine getiren pek haşin meleklerdir.”[1] Hayırlı evlat sahibi olabilmek için de ona İslam terbiyesi verilmesi lazımdır. Peygamber Efendimiz (SAV.) bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyuruyorlar: «İnsan öldüğü vakit bütün amelleri ondan kesilir. Yalnız üç şeyden : sadaka-i cariyeden, faydalanılan ilimden ve kendisine duâ eden sâlih evlâttan kesilmez buyurmuşlar. Hadis-i Şerif’de Peygamber Ef. (S.A.V) Şöyle buyuruyor: « كُلُّكُمْ راعٍ ، وكُلُّكُمْ مسئولٌ عنْ رعِيَّتِهِ ، والأِمَامُ رَاعٍ ، ومسئولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ ، والرَّجُلُ رَاعٍ في أَهْلِهِ ومسئولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ ، والمرْأَةُ راعِيةٌ في بيْتِ زَوْجِهَا ومسئولة عنْ رعِيَّتِهَا ، والخَادِمُ رَاعٍ في مالِ سيِّدِهِ ومسئولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ ، فكُلُّكُمْ راعٍ ومسئولٌ عنْ رعِيتِهِ». “Hepiniz çobansınız; hepiniz güttüğünüz sürüden sorumlusunuz. Devlet reisi de bir çobandır ve sürüsünden sorumludur. Erkek ailesinin çobanıdır ve sürüsünden sorumludur. Kadın kocasının evinin çobanıdır ve sürüsünden sorumludur. Hizmetkâr, efendisinin malının çobanıdır; o da sürüsünden sorumludur. Netice itibariyle hepiniz çobansınız ve güttüğünüz sürüden sorumlunuz.”

DARBE GİRİŞİMİ

                                                                                                            

   Şehitlerimizin al kanıyla bezenmiş vatanın her kum tanesine haddini bilmeden tecavüze kalkan, kanı bozuk şerefsiz kişilerin, ulusumuzun mukaddes şerefli üniformalarının içine gizlenerek, Türkiye Cumhuriyeti'nin her zerresiyle tek vücut olduğunu unutmuş, olanlara kesinlikle bu mukaddes vatanı yıpratma ve yok etme hareketlerine karşı duyarlı olduğunu, Asil milletin kükreyen aslan misali dosta ve düşmana Çanakkale'yi biz unutmadık siz de unutmayın diye bir kez daha göstermiştir. Sessizliğimiz asaletimizdendi şahlanışımız karşısında hiçbir sed durmaz ve duramaz şahadeti Allah’ımıza vaadimiz biliriz şeref duyarız.
   Duruşumuzdaki heybet ecdadımızın bizlere mirası olan asil kanımızdaki mevcudiyetindendir. Bu ülke geçmiş zamanda Müslüman kisvesi altında bir Lawrens olayı yaşamıştır, bir daha Allahın izniyle ikinci bir lawrens olayına müsaide etmeyecektir.
   İhtişamlı ecdadımızın dünyaya öğrettiği ve tekrar hatırlanmasında yarar olduğunu düşündüğümüz Osmanlı tokadını devletimizin asil milleti adına şerefsizlere gereğiyle iade etmesini saygılarımızla rica ederiz.
   Bu millet ölmeden son söz söylenmez, Bayrak inmez, Vatan bölünmez!

   SAYGILARIMIZLA...
                                              
   Yeni Osmanlılar Evladı Ecdad Derneği
   Yönetim Kurulu Adına  G. Başkan
   Ercan KARA
MEHTER / TASAVVUF MÜZİK
SİTE HARİTASI
SAAT
Üyelik Girişi