SEFER AYI HAKİKAT DAMLASI
ÇOCUK YETİŞTİRMEK... Hadis-i Şerif’de Allah Rasulü (SAV.) şöyle buyuruyorlar: “Her doğan İslam fıtratı üzere doğar, daha sonra ana ve babası tarafından çeşitli dinlere mensup olarak yetiştirilir.” Allah (CC.) Kur’an-ı Kerim’de : يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا قُوا أَنفُسَكُمْ وَأَهْلِيكُمْ نَاراً وَقُودُهَا النَّاسُ وَالْحِجَارَةُ عَلَيْهَا مَلَائِكَةٌ غِلَاظٌ شِدَادٌ لَا يَعْصُونَ اللَّهَ مَا أَمَرَهُمْ وَيَفْعَلُونَ مَا يُؤْمَرُونَ “Ey inananlar! Kendinizi ve çoluk çocuğunuzu cehennem ateşinden koruyun; onun yakıtı, insanlar ve taşlardır; görevlileri, Allah'ın kendilerine verdiği emirlere baş kaldırmayan, kendilerine buyurulanları yerine getiren pek haşin meleklerdir.”[1] Hayırlı evlat sahibi olabilmek için de ona İslam terbiyesi verilmesi lazımdır. Peygamber Efendimiz (SAV.) bir hadis-i şeriflerinde şöyle buyuruyorlar: «İnsan öldüğü vakit bütün amelleri ondan kesilir. Yalnız üç şeyden : sadaka-i cariyeden, faydalanılan ilimden ve kendisine duâ eden sâlih evlâttan kesilmez buyurmuşlar. Hadis-i Şerif’de Peygamber Ef. (S.A.V) Şöyle buyuruyor: « كُلُّكُمْ راعٍ ، وكُلُّكُمْ مسئولٌ عنْ رعِيَّتِهِ ، والأِمَامُ رَاعٍ ، ومسئولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ ، والرَّجُلُ رَاعٍ في أَهْلِهِ ومسئولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ ، والمرْأَةُ راعِيةٌ في بيْتِ زَوْجِهَا ومسئولة عنْ رعِيَّتِهَا ، والخَادِمُ رَاعٍ في مالِ سيِّدِهِ ومسئولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ ، فكُلُّكُمْ راعٍ ومسئولٌ عنْ رعِيتِهِ». “Hepiniz çobansınız; hepiniz güttüğünüz sürüden sorumlusunuz. Devlet reisi de bir çobandır ve sürüsünden sorumludur. Erkek ailesinin çobanıdır ve sürüsünden sorumludur. Kadın kocasının evinin çobanıdır ve sürüsünden sorumludur. Hizmetkâr, efendisinin malının çobanıdır; o da sürüsünden sorumludur. Netice itibariyle hepiniz çobansınız ve güttüğünüz sürüden sorumlunuz.”

CENAB-I ALLAH'IN ÖZELLERİ

  
CENAB-I ALLAH'IN ÖZELLERİ

Allah c.c her insanı özel ve mükemmel yaratmıştır,önemli olan haddi bilebilmektir.Bu sebeple Allahın lütfundan feyizlenenler ile şeytanın üstünlük kibrinden beslenip içi sadece görünemeyen tutulamayan hava ile dolu olan ,Allahın lütfettiği mükemmelliğini şeytana bir pula satıp dünyayı satın aldığını sanan gafiller tayfası ,dünya gözü ile baktığında hacim olarak balon gibi büyük bir yer kaplayan gerçek darası patladığındaki ağırlık miktarı kadar olan zavallı insanlar ….
İnsanın Allah c.c özel yaratmasının en belirgin özelliğinden sadece bir tanesi , bu zamana kadar yaratılan gelmiş –geçmiş hiçbir insanın parmak izinin birbirine benzememesidir. Bu sebep ile Allahın yarattığı bir çok ilim insana sunduğu lütfudur , kimya- fizik- astronomi –cebir- matematik- biyoloji –vs. yani ilmide sonsuz olan Allah cc gökyüzü misali başını semaya kaldırıp baktığında, gündüz güneş ve bulutlar, gece ise ay ve yıldızlar… İşin diğer bir yanı var ki göremediğin ama var olan göktaşları ,gezegenler ,meteorlar, kara delikler vs. Dünyada teknoloji ilerledi; yeri kilometrelerce altına girip, okyanusların en dip derinliğine inip aydınlatıyorlar ve keşif yapabiliyorlar. Astronomi alimleri ise gökyüzündeki kara deliklerin içini aydınlatıp nereye gidiyor diye merak etmiyorlar mı acaba? Kara deliğin içine girip araştırma yapmak başka alemlere mi yoksa dibi torba misali bitti buraya kadar son mu demek yada buna başka bir mana ilmi gerektirir diyerek karanlıkların keşfine mazhar olmak istemiyorlar mı acaba? Ama Ey insanoğlu, tek hakikat her canlıyı bekleyen ölüm var dünyanın üstünde görüp de anlayamadığın sonsuz gökyüzü gibi gezdiğin toprağın altında da sonsuz gökyüzü tarzında bir alem var. Misal, kara delikler sana oradan neyin geleceği belli olmayan ama var olan Allahın hiçbir şeyi sebepsiz yaratmadığı , güneş gibi yakan parlayan ve kaynayan mağma katmanı var ve dünyadan oraya en önemlisi ilk açılan kapı kabir var gidip de gelinmeyen, bırakılanı yiyip yok eden toprak görüntüsünde olan ayrı bir alem var.
Ey insan hem zahiri ve hem de Batıni ilim ile kanatlanıp uçmak için iki hikmet vardır: birincisi kol kuvvetinin yettiği kadar kanat yapıp en yüksekten kendini rüzgarın ahengine bırakıp sadece yere inmek olan haydi geldiğin yere uçta uçtuğunu anlayalım cinsinden yalancı gösteriş uçuşu ikincisi mükemmellik makamından verilen evliyalık makamının tayyi mekan uçuşudur. Ona kanat gerekmez ona sadece Allahın müsade ettiği kunfe yekun ilminden ol deyince olduran gözünü kapatıp açtığında istediğin yerde olduran kuvveti dir.
Bu yazım benim çok değerli dostum olan hasreti ile burnumun ucunu titreten maddi ve manevi dostum ŞEHİD kardeşim İskender HİKMET e olan özlemimdendir, o çok değerli bir ilim adamıydı Fransa’daki ilk dünya oluşum tezi bing bang yani büyük patlamayla ilgili deneyde görev yapmak üzere CERN laboratuarına davet edilen önemli Türk fizikçi docent doktor – prof.. lardan bir tanesiydi. Bu onun dünyadaki ilim sıfatıydı; fakat bir çok kişinin bilmediği manevi yanı yani en başta söylediğim kisvedeki Allah’ın özel ve mükemmel yarattığı güzel insan olmasıydı , manevi inancı son derece kuvvetliydi. Güzel dostum Kıbrıs’ta doğup yaşadığı için ilk tedrisatlarını Kıbrıs’ta yaptıktan sonra üniversite tahsilini de Fransa’da yapmıştı, Kıbrıslı olduğundan Şeyhim Muhammed Nazım Hakkani Rabbani- Kıbrısi hazretlerine de intisablı idi, çok büyük hürmeti ve saygısı vardı ve şeyhim nazım efendide onu çok özel severdi. şeyh efendi hazretlerinin her sohbeti kendisine veya bana ulaştığında hemen bir araya gelip sohbetin analizini yapmaya çalışırdık. Müthiş bir Osmanlı aşkı ve mehdi as olan sevdası vardı bende onun gibi düşündüğüm için birbirimize karşı bu konuları konuşmak bizi bu dünyadan alır hakikat alemine ulaştırır ve oradan hiç çıkmaz istemezdik. O gerçekten insanın yeryüzüne gelmiş özel kişilerinden biriydi. 2007 Kasım’ından beri onu, dostumu çok özlüyorum. Fransa’dan CERN’ den geldiği ilk Cuma günü namazdan sonra orada yaşanılan ve yapılanları anlatırken bir bilim adamı değil Allah’ın heybetini anlatma heyecanını yaşıyordu. Herkes bir istikamete bakar; kimi önüne kimi ortaya kimi sonsuzluğun sahibine ulaşabilme sevdasıyla görebileceği kadar ufka. İşte o, ufka dalmış öyle bakıp anlatıyordu.

Cenabı Allah bu vatana çok özel cevherler vermiş bazı sebeplerden kullanılamıyor; fakat vakti geldiğinde evlatlarımızın kullanması için çalışmalar yapılıyor. Bu cevherlerden bir tanesi Türkiye’de dünyadaki yüzde 70 civarında bulunan toryum madeni. Bunun özelliklerini kuvvetini anlatmıştı geldiği zaman ki sohbetlerde ben de imtihan yapıp soru sormayacaksan anlat derdim. Benim ilgimi çeken bir ilim dalı değildi fizik; fakat heyecanını anlatma halinde görebildiğim için çok ciddi dinliyormuş gibi yapıyordum yani işinin ciddiyetini kavramış ve kendini kanıtlamış bir insan olarak davet edilmişti yoksa her fizikçiye haydi CERN’e bir –iki uçak kalkıyor muhabbeti olmamıştı. Yani bu değerli insan millet ve devlet için önemli bir kimlik ve kendisi gibi yetiştirebileceği öğrencileri içinde kilometre taşıydı.
Bu yazıya neden gerek duydum günlük haberlerde 15 temmuz 2016 sürecinden evvel Türkiye miz için çok özel kişilerimizi bilinmeyen kahpece ve haince sebeplerden kaybettik. Benim için çok değerli 80 evveli ülkü ocakları genel başkanlığımı ve 1996 da hacda Arafat’ta beraber olduğum hacı arkadaşım 2009 da İstanbul Maltepe belediye başkan adayı olma şerefine nail olduğum BBP nin Genel başkanı mümtaz kişilik ŞEHİT Muhsin YAZICIOĞLU, Cumhur reisimiz ŞEHİT Turgut ÖZAL, Maliye bakanımız ŞEHİT Adnan KAHVECİ, Denizli valisi ŞEHİT Recep YAZICIOĞLU ,jandarma genel komutanı ŞEHİT Eşref BİTLİS Paşa, Aselsan’da görev yapan çok özel ve gizli devlet menfaati projelerde çalışan mühendislerimiz , basına yansıtılmamış özel görevler için yetiştirilmiş emniyet mensubu polislerimiz askerlerimi velhasıl bir çok vatan evladı bu kadar şaibeden sonra aklıma şehid kardeşim İskender HİKMET in de olduğu 30 Kasım 2007 deki bir türlü sebebi bulunamayan yalan sözler ile insanların kandırılmasına sebep olan Isparta uçağının düşme olayı ne gariptir ki içinde Türkiye’nin en güzide fizik profesörlerinin doçentlerinin bilim adamlarının bir kafeste toplayarak yok etme operasyonu çünkü Türkiye’nin geleceğinin en yüksek oranda yok edebilme imkanı her zaman o günkü gibi olamazdı.

Maalesef kırk yıldır Müslüman görüntüsüne girmiş olan şeytanın askeri şeytan kılıklı lawrens fetö şerefsizinin, ( Büyük Şeyhim Nazım Efendinin onun için söylediği İsevi,dir (hristiyan) yalancı ağlayan adam dediği ,Şeyhim Mehmed Efendinin büyük deccalden evvel gelecek olan kırk deccalden bir tanesi olan kişidir olarak beyan ettiği..)Asil Türk milletine ve Müslüman alemine yıllarca yapmış olduğu zulüm ve 15 temmuz gecesi şeytan kisveli lawrens fetö ve ona istikamet veren maddi - manevi kuvvet sağlayan devletler, localar, dernekler, kuruluşlar ve kişilerin yaptığı en son zirveydi şimdi zirveye ulaştıktan sonra bir de onun inmesi vardı unuttular sandılar ki biz zirveye yaklaştık bu iş tamamdır bayrağımızı dikelim dedikleri o anda Allah’ın gizli orduları devreye girdi manevi cihette Allah’ın giydirdiği şeref libası heybetullah zirvesinin askerleri vardır elhamdülillah. Bu kisve Cenabı Allahın sadece şeref sahiplerine DEVLETİ ALİYE OSMANA yani Osmanlıy a giydirilmiş şereflendirilmiş bir hal idi velhasıl bu şerefli ecdadın bu Türkiye topraklarında tek yumruk olarak yaşayan asilleri vardı; çünkü bu toprağın bedelini şanlı ecdadımız evvelinden kan ödenerek tapusu almıştı. O yüzden bu topraklarda herkes istediği gibi kelam edemez ,dans edemez, hüküm edemez bu vatanı dünyanın tüm kara parçalarından ayıran en özel ve kutsal bir toprağa sahip olma sebebi ise üstünde gerçek asil insanların yaşamasındandır, tek söz TÜRKİYE MİLLETİnindir sahtekarlar yok olmaya mahkumdur ve o hayal kurdukları sanal devlet zirvesinden arkalarına yedikleri hem milletin tekmesi hem de manevi kuvvet sahiplerinin Osmanlı tokatı ile zelil ve yok olmaya mahkumdurlar . Bu şerefsizlere karşı bizi uyandıran ALLAH a sonsuz şükürler olsun Şeyhim Nazım Efendi Hz.lerinin her daim söylediği bir kelam vardı “şeytanın saltanatı benim ayaklarımın altındadır”. Elhamdülillah bizlerde Osmanlı torunları olarak şunu söylüyoruz onlar ki şeytanın askerleri bizim ayağımızın altındaki toprak gibi olmaya mahkumdur ve mahkum kalacaktır ,bizler şerefli ecdadımızın gittiği yoldan giderek manevi kuvvet sahiplerinin himmeti ile ilahi rahmana ve resulullah efendimize gideceğimizi öğrendik bizi bu yoldan kimse alıkoyamaz herkes haddini bilsin,haddini bilmeyip de kalkışanında vay haline her şeyin gerçek sonu tek kelam HAKKANİYET….

2016 / SİVRİHİSAR

Ercan KARA

MEHTER / TASAVVUF MÜZİK
SİTE HARİTASI
SAAT
Üyelik Girişi