RAMAZAN AYI HAKİKAT DAMLASI
.RAMAZAN MÜMİNİN KUTLU AYI ResulAllah'ın (sas) değindiği tehlikeli bir zamandır bu. "Öyle bir zaman gelecek ki ümmetim mümin olarak sabahlayacak, kafir olarak akşamlayacak." Akşam mümin olarak yatacak sabah kafir olarak kalkacaklar. Allah bizi affetsin ve imanımızı muhafaza etsin. Aziz Allah. Sultan Allah. Sultansın Ya Rab biz kullarınız. Ziyadata lisani-şerefin nebi sallallahu aleyhi ve sellem ve cemi' el-enbiya vel mürselin- evliya vel-meşayikhina... ve lil-mu'minin, el Fatiha. Kapıların üzerine, “Bismillahirrahmanirrahim, yâ Mâlikel Mülk: Biz Müslümanız” yazın. Bu, gelen melâikeye ihbardır. Onlar evinize bakıp, “Bu hânede müslüman var” derler. İçinde müslüman olan haneler ve “Mülk senindir yâ Rabbi, biz senin mülkünde duruyoruz” diye ikrâr eden kimseler mahfuzdur, onlara birşey olmaz. Dünya sallansa onlar sallanmaz, rahmet onların üzerine iner. Bir şiddet görülürse veya korku anında, abdest alıp seccâdeyi serip kıbleye karşı diz üstü oturun, oraya buraya kaçmayın. Yâ Latîf çekin, olursa yüz defâdan üçyüz defâya kadar yâ Vedûd çekin. Çünkü Allah denen yerler yıkılmaz. Evin içerisinde Allah’ın gazabına mucib olacak resim, heykel, yazı, sigara, içki varsa bunlardan siz mesulsunuz. Allah’ın sevmediği kimselerin resmini koymayın. Evin içinde çoluk çocuk herkes şeriat üzerine giyinin, avret yerlerinizi kapalı tutun. Erkekler göbekten diz altına kapalı olun, hanımlar baş açık gezmeyin, bağırlarınızı, kollarınızı, bacaklarınızı örtün, mümkün mertebe vücut hatlarını belli etmeyecek şekilde elbise giymeye dikkat edin. Evin dört bir köşesine yedişer Âyet-el Kürsî okuyun ve yatarken de yirmibir Besmele çekin. Bunların hepsi tedbirdir, Allah’ın gazabını geri çevirmeye sebeptir. Bunlara dikkat etmeyenleri, evleri yıkılmasa da, Allah korkutur ve bütün bunlara riayet edenlerin bereketine Allah aynı binada kalan diğer insanları da gözetir. - Mevlana Şeyh Muhammed Nazım Kıbrısi Hz.

İNSANLIK NEREYE GİDİYOR

      
بِسْــــــــــــــــــــــمِاﷲِارَّحْمَنِارَّحِيم

İnsanlık nereye gidiyor   !!!!      
Ecdadın dediği gibi su yolunu bulur .Ya yapar, yada yıkar zerresinin tayin edildiği son damlanın gideceği noktaya kadar gider önemli olan suyun Allahın memnun olacağı istikamete sevk edilmesidir,yani ey insan sen o suyu yaratanın yarattığı insanın,hayvanın,nebatatın faydalanacağı yere gitmesine sebeb olursan muhakkakki Allah bu hareketinden dolayı sana sonsuz lutfundan nasip eder ama insanlar maalesef ahir zamanın gafletinden dolayı hep şunu söyler banane yahu ne karışıyorsun sanane .
Ey insan bu alemde yaşıyorsan senin ile birlikte yaşayanlarada karşı sorumluluğun var insanata, hayvanata, nebatata da  Allah c.c hazretlerinin yarattığı onsekizbin alemin senin ile birlikte göremediğin ama var olan yaşayanlara çünkü bu alemde tek değilsin senin dünyaya gelmene sebeb tayin edilen annen, baban kardeşlerin evliysen eşin evlatların akrabaların var sen nasılki her güzel şeyin senin ve sevdiklerinin olmasını istiyorsan diğer insanlarda bunun kendileri ve etrafındakiler içinde ister, Osmanlı zamanında şeyhülislamlık yapmış olan 2 Beyazıt Han, Yavuz Sultan Selim Han, Kanuni Sultan Süleyman han devrinde 24 yıl vazife ifa etmiş olan Allah dostu alim olan Zenbilli Ali Efendiye sormuşlar mubarek evinin üst katındaki penceresinden hasır bir zembil (sepet) sarkıtır soru sormak isteyen kağıda yazar zembile koyar ali efendide soruyu yazarak cevaplar zembille sarkıtır kişide cevabını alırmış. 
soru: Ey Ali Efendi kıyamet ne vakit kopar 
el cevap: kıyametin ne zaman kopacağını bilmem ama alameti nemelazımcılıktır. Buradan da anlaşıldığı gibi maalesef zamanımızdaki insanlar nemelazım demekten Allahı, ölümü, mezarlığın yolunu unutup birahanelerin, gazinoların bu gibi yerlerin yolunu itibar ve şahsiyet yolu olarak seçmişler ama o binecekleri tabi nasipse dört kollu vasıtaya dünyaya gelirken dönüş için alınmış tarihi ve saatini sadece bilenin nur kalemi ile yazılmış olan biletin ahiret hava yollarının mezarlıklar hava meydanının kabristan pistine zorunlu iniş yapacak olan yakıtı arkadaşları, dostları akrabalarının omuz kuvvetiyle havada uçurularak gelen şahsa özel vasıtanın yolcusunun ebedi istirahatgahına teslim edecekleri zaman hoca hemen ey cemaat bu özel yolcumuzu arkadaşımızı nasıl bilirdiniz cemaatdan içden bir cevap ey hoca efendi çok iyi bilirdik çok iyi içki içerdi, çok güzel gazinoda dansöze namına yakışır bol para takardı, iyi alem yapar Ankara havasını duyunca dayanamaz ortaya bir dayı gibi çıkar çok iyi gerdan kıvırıp göbek atardı,helalinin haricinde başka hanımlara ve kızlara çok şehvetli bakar arkalarındanda süper mühtehcen konuşur haramı buldumuda kör, topal, güzel, çirkin demez kurbağanın suya atladığı gibi atlardı. Yani ne diyelim fiyakalı adamdı biz arkadaşlarını çok sever değer verirdi cebinde bin lirası varsa Allah için yüz lirasını evine ailesine hanımına çocuklarına bir ay her türlü ihtiyaçlarını karşılaması için bırakır şayet paraları yetmez ise hanımını ,çocuklarını tavuk tesislerine, tarla çapalamaya, yol boyundaki dinlenme tesislerine bulaşık yıkamaya veya garsonluğa gönderir  yine onları düşündüğü için spor amaçlı sağlam beden sağlam vücutta bulunur ilkesi için paslanmasınlar beden sporu yaparak vücutlarını zinde tutmalarına yardımcı olurdu ve akşamları evini rahatsız etmemek için sabahın güne dönümünü beraber yapardık, eh işte arta kalan parasının dokuzyüz lirasıylada biz dostlarını asla unutmazdı bizleri fındık, fıstık, ceviz içleriyle besler her türlü içkiyi önümüze serer di kelimeler yetmez onu tarif etmeye imkan yoktur onun haftası altı gündü cuması yoktu bazen şubat ayının 29 gibi yedide olurdu kulağı hep uyku halindeydi. O yüzden Cuma namazlarında dahi göremeyip tanıyamadıysan senin için üzülürüz hocam bir gün sizinle arkadaşımızı yad eder güzel anılarımızı konuşuruz o yüzden aman hocam muameleni iyi yap bizde seni görürüz, arkadaşımıza bizimde bir kıyağımız olsun aman hocam bizi burada fazla tutma arkadaşımız hangara alınırken yanlışlıkla gözünü açar falan aman masa arkadaşım mey arkadaşım der kolumuzdan çeker siz bir an evvel arkadaşımızla ilgilenin bizde hafiften hafif ten dünyaya kayalım üzüntümüz büyük efkarımızı dağıtalım zaten abdest de yok havlu yoktu kurulanamaz sulu kalırız diye alamadık namazıda kılamadık ayıp olmasın eyvallah hocam artık benide getireceğiniz zaman görüşürüz biraz beklersiniz ama mühim değil en azından tanıştık benim bu dünyada yapacağım çoooook işler var o yüzden vakit uzun haydi size kolay gelsin.                            
Ey insan ölüm var sanada var ALLAH C.C haricinde yaratılan her şeye tendeki can ı kafesinden çıkaran ölüm meleği Azrail as. da var, toplumumuzda güzel bir söz vardır her kişi kendi evinin önünü temiz tutarsa her yer temiz olur o yüzden bu mubarek beldede birçok Allah dostu Evliya-i Kiram hazeratı meftundur edebini gözetki senide melekler Allah katındaki özel deftere edebli yazsınlar sen edebli olursan karşındakide haya eder oda edeblenir, (kalbi mühürlü olanlar hariç) çünkü insan insanın aynasıdır utanmak,haya Allahın eşrefi mahlu insandaki en sevimli saydığı sıfatlardandır hayalı insan imanlı insandır Allahını bilen edebli insan peygamberin ümmeti olarak şerefleneceği insandır bu sebeble insana ,hayvana, nebatada Allahın hakkaniyeti ile bakki hakikatten ibret alasın teslim edileceğin yere temiz ve pak gidesin alemi seyrederken aileni ve sevdiklerine baktığın gibi bakki bakışların incitmesin ok gibi saplanıp yaralamasın öldürmesin başkasıda senin sevdiklerine de baktığın gibi hoş baksınki kalbin incinmesin gönlün mahsun kalmasın, helalin tadını damağın birkez edeble haya ile tatsınki haramın bataklığında gülün endamının ve kokusunun olmadığını göresin, gül temiz havada temiz topraktaki yerde güzeldir, ahırın içinde en güzel gülün kokusunu duyamazsın o yüzden herkezin evi en güzel topraktır herkezin eşi en güzel endamdır ve çocukları en temiz havadır. Allahın sana verdiği bu kokuyu ömrün oldukça doyasıya koklayasın ve şükredesinki Allahda senden razı olsun Peygamberde senden razı olsun evliyaların himmeti ile seni kötülüklerden ve müsibetlerden muhafaza buyursun bu sebeble bu dünyada yanlışı görüp sırtını dönen yanlışı yapan ile aynıdır çünkü Allah c.c kimki bir yanlışı görür müdahale etmez ise kıyamet günü onlardandır ve onlar ile haşr olur o yüzden Ey insan banane ,sanane deme yani nemelazımcılığı bırakki, buraya dünyanın başına  gelmeden evvel kıyamet gelip senin başına kopmasın yani her şeyin özeti: HAKKANİYET Tevfik Allahtandır. 
Fatiha
Sivrihisar 2016 Ercan KARA
MEHTER / TASAVVUF MÜZİK
SİTE HARİTASI
SAAT
Üyelik Girişi